KĖNGA E USHTARĖVE

 

Qetėsi - lėrini tė flejnė.

Lėrini tė ėndėrojnė qė trupin e kanė veē pėr lojra dhe dėshira

Lėrini tė ēlirohen nga uniformat dhe lėrini tė mos e njohin zemėrimin.

Ēojuni helmeta tė mbushura me vjollca pėr varret e ushtarėve.

Lėrini tė shėtisin pa armė supit deri kur tė mos ketė mė beteja.

Ju lutem, lėrini tė flejnė,
derisa dėshpėrimisht plot dashuri tė
kthehen nė shtėpi.

 

Pėrkthyer nga: Albana Shala

© Henk van Zuiden